Domů / Blog / Uniká vám teplo před očima? Začněte šetřit plynem ještě dnes!

Uniká vám teplo před očima? Začněte šetřit plynem ještě dnes!

Dodávky plynu se rok od roku zdražují, a tak se jistě snažíte šetřit, kde to jen jde. Ukážeme vám, jak snížit spotřebu plynu tak, abyste za něj zbytečně moc neutráceli.

Nepřetápějte zbytečně nevyužívané místnosti

Máte v domě pokoj, do kterého chodíte minimálně? Může to být třeba pokoj pro hosty, spíž nebo třeba druhá koupelna. V takových místnostech je zbytečné topit. Mnohem efektivnější je pustit do nich teplo z jiných místností, jako například z chodby. Pokud víte, že budete danou místnost potřebovat, stačí v ní zatopit den předem.

Existují spousty tipů, na kolik °C určité místnosti v domě vytápět. Například pro kuchyni je ideálních 17 °C, pro koupelnu pak 24 °C.

Velice důležité je také chytré větrání. Většina domů má radiátory přímo pod okny, a protože teplo stoupá nahoru, dlouhodobé větrání ho všechno odnese. Proto se nedoporučuje, obzvlášť v zimních měsících, mít otevřenou ventilačku. Vydýchaný vzduch moc nevymění a teplo zbytečně utíká. Nejlepší cestou je tedy na krátkou dobu otevřít okno dokořán a vytvořit průvan.

Nezanedbávejte údržbu

Jak údržba kotle a termostatu, tak i radiátorů je velice důležitá. Zastaralé kotle spotřebují obecně větší množství tepla než ty modernější. V obou případech je nutné jejich pravidelné čištění, a to včetně komínu a kouřovodu. Zabráníte tak větší spotřebě plynu.

Při nastavování termostatu záleží, jak jste zvyklí se doma oblékat. Pokud rádi chodíte i v zimních měsících pouze v triku, je třeba termostat nastavit na vyšší teplotu. V případě, že vám nevadí zahřátí pomocí mikiny nebo svetru, můžete nastavit nižší teplotu a ušetřit. Tohle doporučení je ovšem velice individuální a záleží na vás, na co jste zvyklí a co je vám příjemné.

Radiátory přivádí teplo do místností, a proto byste je neměli schovávat za nábytek. Gauč postavený před radiátorem sice může dodat místnosti lepší vzhled, ale snížíte tak přísun tepla. Ušetřit za plyn tedy můžete i efektivnějším rozložením nábytku v místnosti.

U radiátorů je také třeba dbát na údržbu. Přítomnost vzduchu totiž zabraňuje dobré regulaci a zařízení tak musí pracovat více. Nezapomínejte tedy na pravidelné odvzdušňování, díky kterému nejen ušetříte, ale prodloužíte i životnost svého topení.

Izolace na domech

Pokud bydlíte v domě, je velice důležitá jeho dostatečná a správná izolace, díky které nebude docházet k velké ztrátě tepla. Zároveň je dobré myslet i na únik tepla přes střechu. Zkontrolujte tedy, jestli je vše správně odizolováno i tam.

Nezapomínejte ani na okna a jejich kontrolu. Může se stát, že jste okno špatně zavřeli a vytvořili tak nechtěně další cestu pro zbytečný únik tepla. Rolety vám také mohou pomoct. Jejich zatažením večer totiž vytvoříte další bonusovou izolaci.

Teď už víte, jak snížit vaši spotřebu plynu co nejvíce. Pokud i nadále nebudete spokojení s cenami svého dodavatele, doporučujeme jeho změnu. V tom případě si určitě prohlédněte naše služby a výhody, které díky nim získáte.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu o cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.

Chcete se na něco zeptat? Napište nebo zavolejte.

Zanechte na sebe kontakt, ozveme se Vám.

Odeslat

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost FREE for YOU s.r.o., sídlem Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7, IČO 25336665, za účelem nabídky produktů a služeb. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

+420 227 072 290

O vaše potřeby se postarají naši zkušení pracovníci, Kateřina a Rudolf, kteří jsou vždy připraveni zodpovědět vaše dotazy a vyřešit vaše problémy. Jsou tu pro vás a těší se na každou vaši zprávu či telefonát.

Kateřina Kelišová

Rudolf Kováč

Adresa:

FREE for YOU s.r.o.

Jankovcova 1569/2c

170 00 Praha 7 - Holešovice

Provozní doba:Pracovní dny 8:00 –16:30

Sdílejte a sledujte nás na sociálních sítích.

Facebook

Instagram

LinkedIn

Youtube

Copyright by FREE for YOU s.r.o. © 2024

Top
Menu
User Minimal A Line Bold white

Přihlášení