Domů / Blog / Jak funguje získávání solární energie

Jak funguje získávání solární energie

Zajímalo vás někdy, co vše je potřeba k získání energie ze Slunce a jak přesně funguje? Ve skutečnosti je to velmi jednoduché, pojďte se s námi na celý proces podívat.

Co jsou solární panely a jak fungují

Hlavní spojkou mezi energií ze Slunce a naší elektřinou jsou právě solární panely. Velké firmy je často instalují po větším množství na louky, kde se sluneční svit chytá nejlépe. Stejně tak i města, která chtějí elektřinu sdílet mezi své občany. Domácnosti si je zase nechávají instalovat přímo na střechu na místa, kam sluneční svit dopadá nejintenzivněji.

Panely jsou vyrobeny ze zvláštního materiálu, který pohlcuje sluneční paprsky. Nejčastěji se jedná o krystaly křemíku. Ty se dále dělí na monokrystalické, polykrystalické nebo tenkovrstvé. Monokrystalické jsou sice nejdražší, ale zároveň jsou schopny zajistit nejvíce světla.

Ve chvíli, kdy sluneční paprsek dopadne na fotovoltaický panel, dojde k uvolnění elektronů. Ty se později využijí k vytvoření elektrického proudu, který poté funguje na bázi jednosměrného toku spotřebovávaného v domácnosti.

Abyste si lépe představili, co jednosměrný tok je, vysvětlíme si to na bateriích. Baterie dávají energii pouze do zařízení, na která jsou napojené. Stejně to tedy funguje v případě panelů.

Fotovoltaika, menší domácí elektrárna? Určitě!

Pokud vlastníte fotovoltaiku, máte takovou malou domácí elektrárnu a stáváte se víceméně soběstačnou jednotkou. Snižuje se tak vaše závislost na klasických zdrojích elektřiny a zároveň je tento způsob mnohem šetrnější k životnímu prostředí. A jaké jsou tu výhody? V případě zvýšení cen elektrické energie má minimální dopad na domácí rozpočet.

Další výhodou je možnost financování z dotačního systému, což je také další klad pro zvolení si této možnosti.

Solární panely jsou automaticky součástí fotovoltaiky a nemusí se tedy pořizovat zvlášť. Energie z ní ale nemusíte využívat jen vy. Pokud se rozhodnete, můžete svou energii sdílet pomocí našeho projektu Elektřina od souseda, který funguje na principu odeslání přebytečné energie dál. Na prodeji přebytečné energie se tak můžete domluvit například i se svými přáteli. Stačí, aby si obě domácnosti založily Energobanking a propojily své účty.

Pokud vás tato možnost zaujala a patříte mezi naše odběratele, rádi vám se založením a dalšími kroky poradíme. To se vás týká i v případě, že s námi ještě nespolupracujete. Ozvěte se nám a my vás tímto procesem rádi provedeme. Nakonec se i vy můžete stát naším dalším spokojeným zákazníkem.

Teď už si dokážete představit, jak získávání této pro přírodu šetrné energie probíhá. Neváhejte a podívejte se, jak můžete solární energii využívat s naší pomocí.

Zajímalo by vás cokoliv dalšího? Stačí se nám ozvat.

Chcete se na něco zeptat? Napište nebo zavolejte.

Zanechte na sebe kontakt, ozveme se Vám.

Odeslat

Vámi zadané osobní údaje bude jako správce zpracovávat společnost FREE for YOU s.r.o., sídlem Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7, IČO 25336665, za účelem nabídky produktů a služeb. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

+420 227 072 290

O vaše potřeby se postarají naši zkušení pracovníci, Kateřina a Rudolf, kteří jsou vždy připraveni zodpovědět vaše dotazy a vyřešit vaše problémy. Jsou tu pro vás a těší se na každou vaši zprávu či telefonát.

Kateřina Kelišová

Rudolf Kováč

Adresa:

FREE for YOU s.r.o.

Jankovcova 1569/2c

170 00 Praha 7 - Holešovice

Provozní doba:Pracovní dny 8:00 –16:30

Sdílejte a sledujte nás na sociálních sítích.

Facebook

Instagram

LinkedIn

Youtube

Copyright by FREE for YOU s.r.o. © 2024

Top
Menu
User Minimal A Line Bold white

Přihlášení